OZONOWANIE PO ZGONIE, ZMARŁYM

Zakład sprzątania i dezynfekcji po zmarłych zajmuje się ozonowaniem  miejsc zgonu, znalezienia zwłok w stanie rozkładu po czasie.

Ozon usuwa z pomieszczeń trudne i brzydkie zapachy  powstałe w procesach rozkładu zmarłego. Powstają wtedy tzw. „jady trupie” – ptomainy jako produkty które rozkładają białka przez enzymy wytwarzane przez drobnoustroje. Należą do nich: putrescyna, kadawaryna, neuryna i metyloguanidyna, które stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Ozon całkowicie likwiduje fetor, zapach po zmarłym.

Bezpieczne ozonowanie

Specjalistycznie ozonujemy miejsca w których znaleziono ciało w stanie rozkładu po czasie. Ozonowanie mieszkań po zmarłych, zgonach, śmierci, wykonujemy wysokiej klasy generatorami przemysłowymi o dużej mocy. Usuwanie zapachu po zmarłym to proces w którym stawiamy duży nacisk na jakość i  przebieg ozonowania po zwłokach. Wraz z ozonowanie używamy również zamgławiania dla uzyskania jak najlepszych rezultatów. Metoda ozonowania to kolejny etap który powinien być wykonany przez specjalistów z branży.

Ozonowanie wykonywane jest na etapie tzw. sanitaryzacji końcowej. Na czym polega ten zabieg? Nasi specjaliści wykorzystują specjalistyczne generatory ozonu o wydajności 40 gram na godzinę. Taka wydajność zapewnia kompleksowe ozonowanie i oczyszczenie pomieszczeń z trujących substancji. Dodatkowo w tym procesie usuwane są również inne szkodliwe elementy, takie jak roztocza, bakterie czy alergeny. Jest to jeden z elementów sprzątania po śmierci, który przynosi najlepsze efekty.

Ozonowanie przebiega przy użyciu nowoczesnego sprzętu  – chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do kontaktu! Z chęcią odpowiemy na każde pytanie.